E Okul Müdür Yardımcısı İşlemleri

Müdür Yardımcıları Ekranı

Okul türlerine müdür yardımcısı atama işlemleri bu ekranlar kullanılarak yapılmalıdır. Bu ekran çok dikkatli kullanılmalıdır. Yetkilendirmeler bu ekrandan yapılacaktır.

Okul türleri müdür yardımcısı atama işlemleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

A. İlgili Okul türleri MEBBİS Devlet Kurumları Modülünde bulunan Kurum Bünyesine Okul Ekleme Çıkarma Ekranından gelmektedir.

B. Müdür Yardımcısı listesi MEBBİS personel ve özlük işlemlerinden dolmaktadır. Okulun Kadrolu, Görevlendirme, Okul Dışı personel (Özel Okullar) müdür yardımcıları bu listeye gelmektedir. İlgili listenin dolmaması, eksik dolması veya yanlış dolması durumunda Milli Eğitim Müdürlüklerindeki özlük birimi ile sorunun giderilmesi gerekmektedir.

C. Müdür yardımcılarına atanacak okul türlerine göre ilgili ekranlar sistem tarafından yetkilendirilecektir. Ayrıca Müdür yardımcısı hangi türe yetkilendirilmiş ise Okul Türü listesine o tür gelecektir.

D. Bir türe birden fazla müdür yardımcısı atanabileceği gibi, bir müdür yardımcısına birden fazla tür atanabilmektedir.

E. e-Okul ekranlarında Sınıf/Şube Ekleme, Öğrenci Ekleme, Devam Devamsızlık girme ve Öğrenci Listeleme gibi ekranlar müdür yardımcılarının atanmış oldukları okul türlerine göre iş ve işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

One thought on “E Okul Müdür Yardımcısı İşlemleri

  1. özel bir eğitim kurumunda müdür yardımcısı ve öğretmenim. e okul sisteminin alt kullanıcılar kısmında öğretmen olarak görünüyorum. müdür yardımcısı ve öğretmen olarak görünmek için ne yapmam gerekli. yardımınız için şimdiden çok teşekkür edrim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir